Виктор Уембаняма, Янис Адетокумбо разменят забивки в последователност от хайлайт барабани
New York Post | 2024-01-05 | 05:44:19

Ако сте мигнали, сте пропуснали две невероятни забивки в Сан Антонио.

Новобранецът на Спърс Виктор Уембаняма се изправи срещу Янис Адетокумбо от Бъкс в четвъртък вечер, като двамата почерпиха феновете с реална игра на „NBA Jam“ при победата на Милуоки със 125-121.

Антетокумбо започна нещата в началото на втората четвърт, когато се насочи към коша, завъртя се около защитата на Спърс и удари с дясната ръка за две от най-високите си 44 точки в мача.

Секунди по-късно, когато Сан Антонио владееше, Уембаняма, избраният номер 1 в Драфта на НБА за 2023 г., взе пас на линията за 3 точки, направи движение отляво, преди да подаде топката към себе си от таблото преди да блъсне топката за самоуправление.

„Веднага обратно, нали?“ Реджи Милър каза в предаването на TNT на почти зашеметения актьор Кевин Харлан. „Не казах ли, че ще има пиеси, в които вие и аз щяхме да си клатим глави – пиеси един след друг.“

„[Вембаняма] извади заека от главата му точно там“, отговори Харлан.

Не след дълго и двамата си размениха блокове в двата края на пода, докато двамата продължиха да забавляват публиката на Frost Bank Center.

Двойката показа някои резултати във видеоигрите, като Адетокумбо добави 14 борби, седем асистенции и две блокади към общите си резултати през нощта.

Това беше осмият пореден мач, в който Greek Freak поведе Милуоки в отбелязването на голове, и шестият пореден мач, в който той изпревари отбора по борби.

Вембаняма завърши с 27 точки, 9 борби и пет блокади при загубата.